Українська Православна Духовна Місія

Субота, 18.05.2024, 17:28

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Головна » Статті » Гомілетика

У категорії матеріалів: 4
Показано матеріалів: 1-4

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Святитель Філарет (Вознесенський) Боголюбивий, 3-й Первоієрарх РПЦЗ.

Пам'ятка православного християнина.


Пам'ятай: ти син (дочка) Православної Церкви. Це не порожні слова. Пам'ятай до чого це тебе зобов'язує.


Життя земне швидкоплинне. Не помітиш, як воно промайне. Але нею визначиться вічна доля твоєї душі. Не забувай цього ні на хвилину.

Старайся жити благочестиво.
Молись Богу у храмі, молись Богу вдома, благоговійно, з вірою, з відданістю волі Господньої. Виконуй святі і спасительні правила Церкви, Її статути та Заповіді. Поза Церкви, поза послуху Їй - порятунку немає.

Дар слова - великий Божий дар. Він облагороджує людину, він незмірно підіймає його над усіма іншими земними творіннями. Але як зловживає ним тепер розбещене людство. Бережи цей дар і вмій користуватися словом по християнськи.
Гомілетика | Переглядів: 383 | Додав: Зілот | Дата: 15.08.2012

Архієпископ Аверкій (Таушев), Сіракузький і Троїцький, Джорданвілльський Златоуст. 

Сутність посту і сучасне нерозуміння посту.

Настає Великий Піст. Св. Церква радісно співає: «Возсія вєсна постная!» «Радостно пріімєм, вєрнії, богодохновєноє завєщаніє поста…» «Постноє врємя свєтло начнєм!...». Але ледве чи не більшість сучасних християн навіть не розуміють, з приводу чого радіти і у чому саме міститься істинний піст.  

Багато хто, дуже багато хто, в наш час вважають, що сутність посту складається в забороні вкушати скоромну їжу, тобто: м'ясо, молоко, сир і яйця і не розуміють, який смисл в такій забороні. Любителі ситно і смачно поїсти навіть обурюються на Церкву, навіщо вона це встановила, кажучи, що «це ні до чого, ні нащо не потрібно», що «чи не все рівно, що їсти», і на ділі відкидають піст, цілковито ігноруючи його і зовсім не дотримуючись посту. Рідко-рідко в наші дні хто радіє приходу посту і поститься, особливо по-справжньому, як цього вимагає устав церковний.

Гомілетика | Переглядів: 489 | Додав: Зілот | Дата: 14.08.2012

 
Архієпископ Аверкій (Таушев), Сіракузький і Троїцький, Джорданвілльський Златоуст.
 
ОБРАЗ ФАРИСЕЯ

Треба знати і пам’ятати, що не тільки той фарисей, хто любить робити добрі справи на показ або прикидатися благочестивим, не будучи таким на самому ділі, але і той, хто впевнений у своїй власній доброчинності, хто не вважає для себе за потрібним по-справжньому каятися і виправляти своє життя, хто високо цінує сам себе, свої труди і заслуги, і одночасно – унічижає інших людей, вважаючи себе вище і краще їх. Фарисей – це той, хто весь сповнений свідомості: «Нєсмь, якоже прочії человєци» (Лк. 18, 11). Фарисейство – це сама всепоражаюча і всезгубна, а, разом з тим, і сама тонка і тому небезпечна недуга, котрою, в більшій чи меншій мірі, заражені всі люди, оскільки вони грішать, а каятися не хочуть, не помічаючи своїх гріхів, не усвідомлюючи всієї скверни і важкості їхньої, а тому і не картають себе про них, а нерідко – лукаво виправдовуючи себе в них. В колишні часи фарисейство було, однак, більш грубим, якщо можна так висловитися, більш «примітивним», «карикатурним» і, внаслідок цього, порівняно легко розпізнаваним...
Гомілетика | Переглядів: 354 | Додав: Зілот | Дата: 23.01.2012

Святитель Божий Миколай Чудотворець і його псевдо двійники:«Миколайчик» і «Санта Клаус».
 
Наближається день, в котрий Св. Православна Церква буде урочисто вшановувати пам’ять Святителя Божого Миколая, Архієпископа Мир Лікійського, Чудотворця! А чи знають люди, як слід правильно і богоугодно відзначати це свято? Чи задаються питанням, який в ньому закладений Христовою Церквою духовно – моральний сенс? Химерна практика свідомого (чи не свідомого) перекручування істинного духовного смислу цього великого свята, примушує з року в рік повертатись до цієї теми. Серед малорелігійних людей, все більше поширюється неправославна форма «святкування» дня пам’яті цього великого праведника. Для Істинно - Православної Церкви, таке «святкування» неприпустиме! Такий секуляризований варіант, немає нічого спільного із релігійним вираженням любові до Святих Божих Угодників! Для переважної більшості нашого т. званого «православного» населення, формально «охрещеного», але на жаль, не наученого Закону Божому, це свято стало новим «каменем спотикання». На заміну колишнім атеїстичним радянським святам, в наше життя прийшло багато чого нового, але разом з тим спокусливого і спотвореного. Сама жорстока реальність життя вимагає термінового створення нових «великих» свят і розваг «на злобу дня». Всім відомо, що душа не терпить пустоти, вона вимагає заповнення її хоч чимось, аби не відчувати елементарного дискомфорту. Ще в древності було сказано: «Дух творить собі форму!».
Гомілетика | Переглядів: 721 | Додав: Зілот | Дата: 22.12.2011

Форма входу

Гомілетика [4]
Апологетика [6]
Статті [9]

Категорії розділу

Гомілетика [4]
Апологетика [6]
Статті [9]

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 13

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук